Wypadek 11-letniego rowerzysty

1 minuta czytania

19 maja o godzinie 18.16 wolsztyńska komenda straży pożarnej odebrała zgłoszenie o wypadku jedenastoletniego rowerzysty, do jakiego doszło w Siedlcu, na ulicy Wolsztyńskiej.

Ze wstępnych informacji wynikało, że ranny chłopiec ma wbitą część kierownicy w udo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zdążył zaopatrzyć chłopca oraz podać mu leki przeciwbólowe. Działania strażaków wraz załogą Zespołu Ratownictwa Medycznego polegały na ustabilizowaniu lewej nogi z wbitą częścią kierownicy i przygotowaniu do odcięcia części jednośladu. Usunięto linkę hamulca ręcznego a następnie za pomocą szlifierki odcięto część kierownicy i zabezpieczono jej fragment przygotowując chłopca do transportu do szpitala w Zielonej Górze.

PSP Wolsztyn

Fot. Patryk Kaczmarek – wlkp112.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ksiądz Marcin – katecheta, muzyk, twórca zespołu ,,Dilerzy Miłości”

Następny

Nowe tablice informacyjne

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00