Wypadki z udziałem rowerzystów

2 mins read

13 maja około godz. 15.00 na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierująca samochodem osobowym młoda kobieta oraz rowerzysta. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierująca Toyotą Yaris 25-letnia wolsztynianka włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście poruszającemu się po ścieżce rowerowej doprowadzając w ten sposób do zderzenia. Kontakt pomiędzy pojazdem i jednośladem z uwagi na minimalną prędkość jazdy kierującej Toyotą doprowadził do wywrócenia się rowerzysty, jednakże nie zaskutkował u niego obrażeniami ciała. Uszkodzeniu nie uległy też pojazdy uczestników zdarzenia. Oboje, jak wykazało badanie alkotestem, byli trzeźwi. Kobieta, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej zdobyła uprawnienia do kierowania za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarana został 500-złotowym mandatem.

Tego samego dnia około godz. 19.00 kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym doszło do pierwszego zdarzenia policjanci odnotowali kolejne. W tym przypadku poruszający się po ścieżce rowerowej nastolatek chcąc wjechać na oznakowane przejście dla pieszych nagle skręcił w lewo uderzając w bok jadącej ulicą Poniatowskiego Skody Citygo, która kierował mieszkaniec Kopanicy.  W wyniku feralnego manewru uszkodzeniu uległo lusterko zewnętrzne auta oraz częściowo nadwozie po prawej stronie. Rowerzysta, którym po legitymowaniu okazał się 14-letni mieszkaniec Obry wyszedł z opresji bez szwanku. Mundurowi wezwali na miejsce rodziców nastolatka, przeprowadzili też z nim rozmowę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się rowerem, w tym bezwzględnego zakazu przejeżdżania przez oznakowane przejście dla pieszych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Rok św. Józefa

Następny

Od 15 maja na wolnym powietrzu bez maseczek

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00