Pogoda nas pożałowała

4 mins read

Ludzie, no to nam się udało. Chodzi o Dni Wolsztyna. Nie można było ich zorganizować przez tego koronawirusa. Ino mogliśmy patrzeć przez Internet. Na szczęście pogoda była brzydka, więc my i tak siedzieli w chacie.
Zimno było, wiatr wiał, więc nikt nie żałował, że wyjść nie może. Ja nie pamiętam, żeby w kurtkach zimowych chodzić na początku maja, nawet do ósmego.
Pierwszego maja zawsze kupowaliśmy szparagi, bo z samochodu nawet sprzedawali.
Ale jak w niedzielę 9 maja słońce przygrzało, to ludzie wyszli, pojechali rowerami na słońce i nikt już w smartfony nie patrzył. Nawet zaczęli grilować.
I pomyśleć, że wuja kiedyś pierwszego maja kąpał się w Jeziorze Wolsztyńskim.
Nie wiem dlaczego robi się taki szum o ten klimat. Zimno było całą wiosną, śnieg też padał i jeszcze teraz pokazywali jak narciarze zjeżdżali z górek.
A że więcej w domu się siedziało, to człowiek więcej myślał, czytał i w komórkę patrzył.
Więc ludzie, my trochę pisali, że kobiety u nas dają się nabrać oszustom. Ale jak przeczytałam, że te cele… celebrytki, co to są wpatrzone w nie nastolatki też dały się oszukać. Przeczytałam, że nie tylko dały się nabrać na trzy, cztery tysiące złotych, ale na takie sumy o  jakich mogę ino pomarzyć. Znaczy pomarzyć, żeby mieć na swoim koncie w banku.
Takie celebrytki (nazwiska nie podali) całe swoje mądrości wypisywały na tych swoich intsta… instagramach. Wychodziło na to, że na wszystkim się znają. Pouczały rząd, krytykowały tych, co śmieli się na PiS głosować. Pokazywały się na ulicach, aby dowalić tym co rządzą. Nie wiem, czy te, co dały się oszukiwać akurat chodziły po ulicach i kazały wy… dalać.
Ale ja se myślę, że głupota idzie w parze. Pewnie tak powtarzały, co inne cele… celebrytki gadały w telewizorze, że zapomniały komórek szarych uruchomić i oszustowi dały hasła do internetowego konta bankowego, by ten te złote im wyprowadził.
Tak więc nie bierzcie na serio tego, co piszą te nastolatki i te starsze, które nastolatkami nie są, choć ubierają się jak one. Włączcie te szare komórki i myślcie.
Już bym te bazgroły skończyła, ale usłyszałam jedną celebrytkę  i to nie byle jaką, ale profesor. Ona gadała, że w jednym sklepie zabrakło piwa przez 500+. Aż mnie zatkało. Ale te celebrytki już kiedyś oburzały się na 500+, gdy zobaczyły na plaży, nad morzem, dzieci z rodzicami. Więc ja wam życzę, byście po pandemii z 500+ czy bez nad morze pojechali.

Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Księguś odwiedził SP nr 2

Następny

Pożar w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej na Białorusi

Ostatnie z

Dziś Dzień Dziadka

Dziadek, Leon Ratajczak, był bardzo ważną osobą w moim życiu. Zawsze można było na niego liczyć

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

0 0.00