Nowa książka pana Adama Szymańskiego

2 mins read

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn wydała książkę Adama Szymańskiego „Okruchy życia”. Jest to kolejna książka pana Adama, który po zakończeniu pracy zawodowej spełnia się jako pisarz. Dotychczas ukazały się m.in. książki: „Katarzyna”, „Na wzburzonej fali”, „Struktury wyobraźni”, „Prawda w aureoli”, „Wiry losu” czy „Z mroków ku światłu nadziei”. Autor odnajduje się zarówno w prozie jak i w poezji. Jego pisarstwo jest bardzo wszechstronne, gdyż są to zarówno powieści, eseje, teksty publicystyczne czy wspomnienia. 

Na najnowszą książkę „Okruchy życia” składa się pięć niezależnych nowel: „Ludwik”, „Kwiat paproci”, „W generalskim siodle”, „Wyborowy strzał i „Rykoszet”. Opisane w nich wydarzenia miały miejsce naprawdę, a autor był ich bezpośrednim bądź pośrednim świadkiem. Nowele pokazują życie na wsi w Wielkopolsce, z okresu przed i krótko po II wojnie światowej. Pan Adam Szymański zdecydował się przelać na papier te historie, aby podzielić się swoją refleksją na temat młodości w tamtych niełatwych czasach, a także by przesłanie tych wydarzeń nie zostało zapomniane. Opowiedziane historie mają zatem wartość historyczną i socjologiczną. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Następny

Nikola Jodko weszła do ścisłego finalu

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00