Nikola Jodko weszła do ścisłego finalu

1 minuta czytania

8 maja na facebooku Wolsztyński Dom Kultury opublikował następujący komunikat:

Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili ???? Wolsztynianka Nikola Jodko już po raz drugi weszła do ścisłego Finału Festiwalu ZACZAROWANEJ PIOSENKI Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jesteśmy bardzo dumni z Nikoli!!! Ogromne gratulacje i dla Nikoli i dla jej instruktora Jarosława Świrszcza.


Pomysłodawczynią konkursu jest Anna Dymna. Opiekę artystyczną nad projektem od początku sprawuje Irena Santor. Finaliści występują w duetach z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Nagrodami dla laureatów są stypendia: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. O ich przyznaniu decydują wybitni znawcy sztuki wokalnej. Dotychczas byli to m.in.: Elżbieta Zapendowska, Zbigniew Hołdys, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner.

– W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki najbardziej urzekające jest to, że nie widać, iż jest to konkurs wokalny dla osób z niepełnosprawnościami – twierdzi wielokrotny juror festiwalu Jacek Cygan.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Nowa książka pana Adama Szymańskiego

Następny

Kwitnące drzewo w ogrodzie

Ostatnie z

Bez osłonek

Jaki był ten 2021 rok? Niektórzy z nas dokonują bilansu, wspominają najważniejsze wydarzenia. Wśród noworocznych życzeń

To był rok…

2021 rok był Rokiem Rodu Mielżyńskich. W listopadzie relacjonowałam spotkanie młodych historyków w Ostoi, w Chobienicach,

Czy wiecie, że…

Jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, plac wokół kościoła farnego w Wolsztynie, nazywany był ,,cmentarzem przykościelnym”..?

0 0.00