Wolsztyński Dom Kultury przygotował atrakcję na Dni Ziemi Wolsztyńskiej

3 mins read

W tym roku już po raz drugi w czasie pandemii nie odbędą się Dni Ziemi Wolsztyńskiej. Czy Wolsztyński Dom Kultury przygotowuje jakieś atrakcje on-line? Pytam oto pana dyrektora Jarosława Świrszcza.

Dyrektor WDK Jarosław Świrszcz

– Planowaliśmy tę majówkę, cały czas pamiętając o sytuacji jaka może zaistnieć w związku z pandemią. W większości bazowaliśmy na lokalnych zespołach. Niestety, tak się stało, że majówka się nie odbędzie. Postanowiliśmy przygotować dla naszych mieszkańców nie tylko koncerty on-line.

Kogo zobaczymy i usłyszymy?

– Będzie to między innymi wolsztyński zespół „Dixie Kings”, który wystąpi ze swoim recitalem. Zobaczymy też Zespół Pieśni i Tańca „Kębłowo”. Przygotowaliśmy również wirtualną dyskotekę, w której dominować będzie muzyka lat 70. i 80. Zachęcamy do tańca w domu. Taniec oderwie od niełatwej rzeczywistości.

Taniec podobno także odchudza…

– Przygotowujemy koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Miałem go okazję poznać i wystąpić. Chcemy przypomnieć jego przeboje. W tym koncercie wezmą udział pracownicy Wolsztyńskiego Domu Kultury i uczestnicy zajęć.

Jak obecnie funkcjonuje Wolsztyński Dom Kultury?

– Odbywają się konsultacje związane z różnego rodzaju konkursami on-line u. Trzeba je przygotować. Dzieci przychodzą do WDK. Zachowujemy reżim sanitarny (przeprowadzamy dezynfekcję, mierzymy temperaturę). Staramy się, by dzieci miały zajęcia w mniejszych grupach.

Wszyscy czekają na lato, licząc na poluźnienie obostrzeń. Po wieściach z ministerstwa a także informacji telewizyjnych.

– Możemy przypuszczać, że będzie już można w lecie urządzić jakieś imprezy. Przypuszczam, że pierwszą imprezą na wolnym powietrzu w Wolsztynie będzie Święto Jezior. Mamy nadzieję, że w czerwcu odbędzie się Festiwal Folkloru, w mniejszym zakresie niż dotychczas, połączony z obchodami 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo”. Jubileusz miał miejsce w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię nie można było go obchodzić.

Dziękuję za rozmowę. Zachęcam do obejrzenia koncertów on-line.

Anna Domagalska

Tak wyglądały Dni Wolsztyna w 2018 roku

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników banków

Następny

Pożegnanie pani Marii Markowskiej

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00